MENÜ KAPAT

Başkan Gerenli: “Bu ödül motivasyonumuzu artırıyor”

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından 8’nci kez Yılın Partneri seçilen Belediyemiz, ödülü belediyede düzenlenen programla kutladı. Korona virüs önlemleri kapsamındaki kutlama programında konuşan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Bu Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından ödüllendirilmek bizim motivasyonumuzu artırıyor. Bu ödülü alalım ya da almayalım hiç önemli değil. Bu kentte demokrasi ve hoşgörü egemen kültür olacak ve gelecek kuşaklara aktarılacaktır” dedi.

Belediyemizin Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından bir kez daha “Yılın Partneri” seçilmesi sebebiyle belediye fuaye alanında kutlama programı gerçekleştirildi. Korona virüs önlemleri kapsamında sınırlı sayıda personelin ve belediye meclis üyelerinin katıldığı kutlama programında, günün anlam ve önemine ilişkin pasta kesildi, konfeti patlatıldı. Program öncesi konuşan Başkan Gerenli, önemli açıklamalarda bulundu.

“Bu gurur Lüleburgaz’ın”

Konuşmasına Belediyemizin Türkiye’de bu ödüle en çok layık görülen 2 belediyeden biri olduğunu sözleriyle başlayan Başkan Gerenli, “Bu konuda hepinize teşekkür ediyorum. Bu gurur hepimizin, bu gurur Lüleburgaz’ın gururudur. Bu gurur aslında pandemi nedeniyle programımıza davet edemediğimiz sevgilimi muhtarlarımızın, oda başkanlarımızın, Lüleburgaz Kent Konseyi’mizin, STK’ların, kısacası bütün Lüleburgaz’ın gururudur” dedi. 

“Geçmişten gelen mirası ileriye taşımak görevimiz”

Lüleburgaz’ın köklü geleneklere sahip olan, demokrasi ve hoşgörüyü içselleştiren bir kent olduğunu söyleyen Başkan Gerenli, “Bizden önceki dönemlerden, geçmişten aldığımız bu mirası ileriye, gelecek nesillere daha iyi ve sağlıklı bir şekilde çalışmak en büyük görevimiz. Katılımcı demokrasi hayata geçmesi gereken önemli bir yönetim şeklidir. Çünkü temsili demokrasi yerine eğer karar alma ve uygulama süreçlerinde hepimiz işin içerisinde olur ve sorumluluklarımızı bilirsek çok daha sağlıklı bir şekilde demokrasiyi oturturuz. Sadece oy kullanmak, kullanılan oyu değerlendirmek değil, hayatın geleceğini yönlendirme noktasında da hayatın içerisinde, yönetim kısmında oluruz” ifadelerini kullandı.

“Motivasyonumuz artıyor”

Lüleburgaz’ı daha ileriye götürmek ve geliştirmek için bütün enerjileriyle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Gerenli, “Bunun için Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından ödüllendirilmek bizim motivasyonumuzu artırıyor. Bu ödülü alalım ya da almayalım hiç önemli değil. Bu kentte demokrasi ve hoşgörü yerleşip egemen kültür olacak ve gelecek kuşaklara aktarılacaktır” şeklinde konuştu.

Aile fotoğrafı çekildiler

Konuşmaların ardından Başkan Gerenli, Belediye Başkan Yardımcılarımız Leyla Güncer, Gökhan Kaya Atay ve Kültür İşleri Müdürümüz Reşide Candan ile birlikte pasta kesti. Pasta kesiminin ardından Başkan Gerenli, belediye personeliyle birlikte aile fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi