MENÜ KAPAT

Başkan Gerenli: “Artık tahammülümüz kalmadı”

Başkan Gerenli: “Artık tahammülümüz kalmadı”

Tarihi taş köprüde bir yayanın yaralanması sonucu meydana gelen trafik kazası sonrası konuşan Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, “Artık bir tek vatandaşımızın dahi canının yanmasına tahammülümüz kalmadı. Belediyemiz tarafından tarihi taş köprümüzün yayalaştırılması için alternatif yolumuzun hazırlanması, gerekli bütün çalışmaların yapılmasına rağmen DSİ’nin 11 ay önce ihale süreci başlayan köprülerin yapımına neden başlamadığını anlamak gerçekten çok zor. Bu köprülerin yapılması için kaç kişinin canının yanması gerekiyor?” dedi.

Lüleburgaz’da tarihi taş köprüde, bir yayanın yaralanması sonucu meydana gelen trafik kazası, Lüleburgaz Deresi’nde DSİ tarafından yapılması gereken dere ıslahı ve tarihi köprünün yayalaştırılmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Tarihi köprünün yayalaştırılması için Belediyemizin yaptığı alternatif yol güzergahında DSİ tarafından 2 adet köprünün ihalesi süreci başlamasına rağmen 11 aydır yapılamaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Vatandaşlar sosyal medya ve diğer mecralarda tepkilerini yüksek sesle dile getirirken yaşanan olayla ilgili Başkan Gerenli önemli açıklamalarda bulundu.

“Tarihi köprünün yayalaştırılması için alternatif yol hazır”

Belediyemizin tarihi Sokollu Mehmet Paşa Köprüsü’nün yayalaştırılması için alternatif yol çalışmalarına başladığını hatırlatan Başkan Gerenli, “Tarihi köprünün restore edilip yayalaştırılması için alternatif yol çalışmalarımız hazır. Bunun için gerekli kamulaştırmaları yaptık. Alternatif yolun güzergahında yol açma çalışması gerçekleştirdik” dedi.

İhalesi çıkılan köprüleri 11 aydır yapamadılar

Belediyemizin tüm yükümlülüklerini yerine getirmesine rağmen DSİ’nin ihale süreci 11 ay önce başlayan 2 adet köprüye bir türlü başlayamaması merak konusu oldu. Başkan Gerenli köprülerin yapımına neden bir türlü başlanamadığını anlayamadığını söyleyerek, “Biz çalışmalarımızda sona gelmişken, bütün yükümlülüklerimizi yerine getirmişken bu süre zarfında DSİ tarafından yapılacak olan 2 köprünün 11 ay önce ihale süreci başlamasına rağmen neden hala yapılamadığını anlamak çok zor. Yaralanan vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

2016’dan bu yana dere ıslahı masada

Öte yandan Trakya’nın birçok bölgesinde dere ıslahı çalışmaları gerçekleştirilirken, Lüleburgaz’da dere ıslahının masaya konduğu 2016 yılından bu yana yapılamaması vatandaşın tepkisini çekiyor. Aradan geçen 5 yıl içerisinde yaklaşık 3 kilometrelik hatta DSİ tarafından dere ıslahına yönelik bir çalışma gerçekleşmedi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi