MENÜ KAPAT

Bağımsızlık Ateşimizi coşkuyla yaktık

Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri yine coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlik programı, ‘Geleceğin Yıldız Girişimcileri’ programı kapsamında 12 Mayıs’ta gerçekleştirilen Sunum Teknikleri Atölyesi, 15 Mayıs’ta gerçekleştirilen Geleceğin Yıldız Girişimcileri Konferansı ve 17 Mayıs’taki Demoday ile başladı. Demoday finali sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki bölümde gerçekleşti. Girişimci adayları, gerçekleştirilen iki bölümde de kendi alanında pek çok projeye başarıyla imza atmış, birbirinden değerli jüri üyeleri karşısında iş fikirlerini sunumlarıyla anlatma fırsatı elde ettiler. Demaoday’de başarılı olan ilk 3 proje ekibine, iş fikri hızlandırma desteği ve ödülleri verilirken 10 proje ekibine de iş fikirlerini hayat geçirmelerinde iş fikri hızlandırma desteğinin sağlanacağı müjdesi Belediye Başkanımız Murat Gerenli tarafından verildi.

18 Mayıs’taki çadır etkinliklerinde, şenlik afişleri ve görselleri sergisi, oyunlar, el baskısı çalışmaları yapıldı. Kongre Meydanı’nda başlayan bayrak yürüyüşünde güzergah, İstanbul Caddesi, Fatih Caddesi, İstasyon Caddesi, İstanbul Caddesi ve Kongre Meydanı olarak belirlendi. 81 ilimizi temsilen 81 Türk bayrağının yerini almasını ardından yürüyüş gerçekleştirildi. Akşam etkinliklerinde şiirler okundu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Barış Manço Şarkıları Konseri düzenlendi. Konserin ardından ‘Bağımsızlık Yürüyüşü’ için genç, yaşlı tüm Lüleburgaz Kongre Meydanında toplandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Bağımsızlık Yürüyüşü aynı coşkuyla gerçekleştirildi. Kongre Meydanından başlayan Bağımsızlık Yürüyüşünün coşkusu Edirne Bayırındaki Bağımsızlık Ateşiyle daha da alevlendi.

19 Mayıs etkinliklerinde, Aşkiye Neşet Çal Sahnesinde ‘Bilgi Yarışması’ ile düzenlendi. Yarışmanın ardından Kongre Meydanındaki gece etkinlikleri Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Gençlik Meclisi Başkanı Orhan Güngör’ün konuşması, GENKAD Dans@Trakya Dans Gösterisi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Ata’ya cevabı ve GENKAD Zeybek Gösterisinden sonra Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli konuşmasını gerçekleştirdi. Belediye Başkanımız Murat Gereli konuşmasında, özgürlüğün, bağımsızlığın vazgeçilemez ve her zaman sahip çıkılması gereken değerler olduğunu vurguladı. Murat Gerenli’nin konuşmasından sonra ünlü şarkıcı Mabel Matiz sahneye çıktı ve Lüleburgaz halkına eğlenceli bir gece yaşattı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi