MENÜ KAPAT

Bacalar tek tek yol seviyesine getiriliyor

Belediyemiz, yol seviyesiyle farklı oldukları için uzun yıllardır sürücülere zor anlar yaşatan rögar kapakları ve yağmur suyu mazgallarını yol seviyesine getirmek için çalışmalara başladı. Bu kapsamda ekiplerimiz, özel olarak tasarlanan asfalt kesme makinesiyle “bacaları” teker teker yol seviyesine getirmeye başladı. Ekipler, çalışmalar doğrultusunda kent genelinde bine yakın bacayı yol seviyesine getirecek.

Kentin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, sürücülerin uzun yıllardır korkulu rüyası haline gelen rögar kapakları ile yağmur suyu mazgallarını düzeltmek için kolları sıvadı. Bu doğrultuda Fen İşleri Müdürlüğümüz ve Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüze bağlı ekipler, “baca” ismi verilen rögar kapaklarıyla yağmur suyu mazgallarını birer birer yolla aynı seviyeye getirmeye başladı.

Bin adet baca yol seviyesinde olacak

İlk olarak Okullar Caddesi’nde geçtiğimiz hafta sonu baca ve mazgalları yol seviyesine birer birer getiren Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, uzun vadede kent genelindeki bin adet bacayı ve mazgalı yolla aynı seviyeye getirecek. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sürücüler rahat bir nefes alacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi