MENÜ KAPAT

Avrupa’nın En Prestijli Belediyecilik Ödülü Lüleburgaz Belediyesinin!

Avrupa’nın en prestijli belediyecilik ödülü belediyemize verildi. Lüleburgaz Belediyesi, Avrupa Konseyi’ne üye 47 ülke ve 200 bin belediye arasında bu ödüle layık görülen 16 belediyeden biri oldu.

Yerel düzeyde demokrasinin gelişmesine sağladığı katkılardan dolayı Avrupa Konseyi tarafından, 2011, 2012, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında 12 Yıldız Şehir unvanını 5 kez kazanan belediyemiz,  Avrupa Konseyi tarafından,  “Avrupa Diploması” ödülüne layık görüldü.

Avrupa Konseyi, üyesi olan yerel ve bölgesel idareleri ödüllendirmek amacıyla 1955’ten bu yana Avrupa Ödülü programı uyguluyor. Bu kapsamda idarelere birinci aşamada “Avrupa Diploması”, ikinci aşamada “Avrupa Şeref Bayrağı”, üçüncü aşamada “Avrupa Şeref Plaketi” ve son aşamada “Avrupa Ödülü” veriliyor.

Ödülün kazanılmasında belediyenin uluslararası projeleri, katılımcı demokrasi anlayışı, kardeş şehirlerle geliştirdiği iyi ilişkiler, kentsel, çevresel, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda örnek gösterilen uygulamaları ile çocuk ve gençlere yönelik hizmetlerinin etkili olduğu bildirildi.

Başkanımız Emin Halebak’ı ‘Avrupa Diploması’ ile Uğurladık

Belediyeye ödülü, Haziran ayında Fransa’da düzenlenecek törenle takdim edilecek. Belediyemiz, yerel demokrasinin güçlenmesi için, 1999 yılından itibaren Belediye Başkanı olarak görev yapan Emin Halebak’ın yarattığı vizyon ışığında pek çok faaliyet gerçekleştirdi. Bu çalışmalar sonucunda güçlenen yerel demokrasimizin “Avrupa Diploması” ödülü ile taçlanmasını sağlayan belediye Başkanımız Emin Halebak’ı “Avrupa Diploması“ ile belediyemizden uğurlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi