MENÜ KAPAT

Ata’ya duygularını yazdılar!

Belediyemizin 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü kapsamında Kongre Meydanı’nda düzenlediği “Fotoğraflarla Atatürk” sergisine vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. 7’den 70’e çok sayıda vatandaş Atatürk’ün Trablusgarp cephesinden ölümüne kadarki fotoğraflarını içeren sergiyi gezdikten sonra, Ata’ya olan duygularını kağıtlara yazıp, oluşturulan hatıra duvarına yapıştırdı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82’nci yıldönümünde Belediyemiz anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kongre Meydanı’nda Atatürk’ün ölümüne kadar çok sayıda fotoğrafı içeren “Fotoğraflarla Atatürk” sergisi oluşturuldu. Sergiye gelen vatandaşlar, fotoğraflar karşısında duygulanırken, Ata’ya olan özlemlerini dile getirdiler.

Duygularını kağıda döktüler

Sergiyi gezen vatandaşlar daha sonra alanda oluşturulan hatıra duvarlarına Atatürk’e olan duygularını yazdılar. 7’den 70’e çok sayıda Lüleburgazlı Ata’ya olan özlemlerini yazıya dökerken, yazılan notlar duygulandırdı. Hatıra duvarına yazılan notlardan bazıları ise şöyle; “Devrimlerin ışığında yürüyeceğimize söz veriyoruz”, “Hiçbir ölüm bu kadar ölümsüz olmadı”, “Yüce Atam sen rahat uyu. Cumhuriyetin emin ellerde”, “Bir ülkenin yağmur yağmadan bile ıslandığı gündür 10 Kasım.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi