MENÜ KAPAT

Atatürk Mahallesi Semt Pazarı hizmete giriyor

Atatürk Mahallesinde yapımı bir süredir devam eden Semt Pazarında hazırlıklar tamamlandı. Semt Pazarı 19 Mayıs Salı günü hizmete girecek.

Alışveriş kültürümüzün tarihi dokusunu oluşturan ve her türlü sesi, rengi, kokuyu içinde barındıran pazarlarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Pazartesi günü gerçekleştirilen tek kompenant çizgi çalışmasının ardından hazırlıklar tamamlanmış oldu.  Atatürk Mahallesi’nde 3280 m2 alana inşa edilen Semt Pazarı 19 Mayıs Salı günü gıda pazarı ile hizmete açılacak.

Haftanın 3 günü hizmet verecek

Haftanın 3 günü hizmet verecek olan pazarda Salı günleri gıda, Perşembe günleri tuhafiye ve tekstil, Cuma günleri üretici pazarı kurulacak. Gıda, tekstil ve üretici esnafın yanı sıra balıkçı esnafı Salı, Perşembe ve Cuma günleri vatandaşlarımıza hizmet verecek. 19 Mayıs Salı günü hizmete girecek semt pazarında son düzenlemeye göre 132 gıda, 118 tuhafiye ve tekstil, 74 üretici ve 11 balıkçı tezgahı olmak üzere toplam 335 tezgâh açılacak.  Ayrıca mevcut alanda çocuklarımız için 795 m2 lik oyun alanı bulunuyor.

Haftanın 7 günü pazar kurulacak

Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nden sonra 8 Kasım Mahallesi Semt Pazarı’nın hizmete girmesiyle birlikte Lüleburgaz’da haftada kurulan pazar sayısı 5 güne çıkmıştı. Atatürk Mahallesi Semt Pazarı ile birlikte bu sayı 7 güne çıkarak. Böylece Lüleburgaz’da haftanın 7 günü Pazar kurulmuş olacak.

Yeşil alan yapımı devam ediyor

Kentin dört bir yanına yeşil alanlar kazandırmaya devam eden belediyemiz Atatürk Mahallesi Semt Pazarının hemen yanında bulunan 360 m2 alana vatandaşlarımızın dinlenip rahat nefes alabileceği ve spor yapabileceği yeni bir alan oluşturuyor. Dr. F. Nejat Eczacıbaşı Caddesi ve Kenar Caddesi kesişiminde bulunan alanın 65 m2 olan kısmı ağaçlandırılıp, 165 m2 lik kısmına da çiçeklendirme ve yeşillendirme çalışmaları yapılacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi