MENÜ KAPAT

Atatürk Mahallesi Semt Pazarı hizmete girdi

Alışveriş kültürümüzün tarihi dokusunu oluşturan ve her türlü sesi, rengi, kokuyu içinde barındıran pazarlarımıza bir yenisini daha ekledik. Atatürk Mahallesi Semt Pazarı 19 Mayıs’ta hizmete gidi.

Atatürk Mahallesi’nde 3.280 metrekare alana inşa edilen yeni Semt Pazarı 19 Mayıs’ta açılan gıda pazarı ile hizmete girdi. Böylece Lüleburgaz’da bir haftada kurulan pazar sayısı da 7 gün oldu.

Haftanın 3 günü hizmet verecek

Haftanın 3 günü hizmet verecek olan pazarda Salı günleri gıda, Perşembe günleri tuhafiye ve tekstil, Cuma günleri üretici pazarı kurulacak. Gıda, tekstil ve üretici esnafın yanı sıra balıkçı esnafı Salı, Perşembe ve Cuma günleri vatandaşlarımıza hizmet verecek. Son düzenlemeye göre pazarda, 132 gıda, 118 tuhafiye ve tekstil, 74 üretici ve 11 balıkçı tezgahı olmak üzere toplam 335 tezgâh açılacak.  Ayrıca mevcut alanda çocuklarımız için 795 metrekarelik oyun alanı da bulunuyor.

Haftanın 7 günü pazar kurulacak

Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nden sonra 8 Kasım Mahallesi Semt Pazarı’nın hizmete girmesiyle birlikte Lüleburgaz’da haftada kurulan pazar sayısı 5 güne çıkmıştı. Atatürk Mahallesi Semt Pazarı ile birlikte bu sayı 7 güne çıktı. Böylece Lüleburgaz’da haftanın 7 günü Pazar kurulmuş olacak.

 

Call Now ButtonÇağrı Merkezi