MENÜ KAPAT

Ata Caddesi’ne yerinde müdahale

Belediye ekiplerimiz, aşırı yağışlarda su birikintilerinin meydana geldiği Ata Caddesi’nde yaşanan sorunu çözmek için harekete geçti. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz ilk olarak Ata Caddesi’nin Yüksel Sokak ile kesiminde 90 metrelik yağmur suyu hattı ile 4 adet yağmur mazgalı döşedi. Ekiplerimiz daha sonra aynı caddenin Barbaros Sokakla kesimine de 170 metre uzunluğunda 400 milimetre çapında yağmur suyu hattı döşeyecek.

Belediyemiz kent genelinde tespit ettiği altyapı sorunlarını çözmek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu kapsamda altyapı harekatı başlatan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz, kentin dört bir yanında tek tek tespit ettiği sorunlu altyapılar için harekete geçti. Belediye ekiplerimiz Okullar Caddesi, Yıldırım Mahallesi gibi aşırı yağışlardan olumsuz etkilenen bölgelerde çalışmalarını tamamlarken sıra yoğun yağışlarda yaya ve sürücülerin büyük sorun yaşadığı Güneş Mahallesi Ata Caddesi’ne geldi.

90 metrelik hat döşendi

Ata Caddesi’nde yağışlı havalarda yaşanan su birikintisi sorununun analizini yapan ekiplerimiz, sorunun kaynağının caddenin Yüksel Sokak ve Barbaros Sokak kesimlerinde olduğunu tespit etti. Bu kapsamda ekiplerimiz ilk olarak Yüksel Sokak’ta çalışmalara başladı. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz Yüksel Sokak’ta 90 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşerken, 300 milimetre çapında beton büz yapımını gerçekleştirdi. Tüm bunların yanı sıra Yüksel Sokak’a 4 adet de yağmur suyu mazgalı yerleştirildi. Söz konusu alana 2 adet yağmur suyu mazgalı daha yerleştirilecek.

Sırada Barbaros Sokak var

Yüksel Sokak’taki çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Barbaros Sokak’ta da çalışmalara başlanacak. Barbaros Sokak’ta ise 300 milimetre çapındaki yağmur suyu hattı 400 milimetre çıkarılıp 170 metre uzunluğunda olacak.

Başkan Gerenli’den yakın takip

Söz konusu alanlarda çalışmalar devam ederken Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli de çalışmaları yakından takip etti. Saha denetimi gerçekleştiren Başkan Gerenli, söz konusu alanlardaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi