MENÜ KAPAT

Ata Caddesi’nde sona gelindi

Lüleburgaz Belediyesi’nin, yağışlı havalarda sorun yaşanan Ata Caddesi’nde başlattığı altyapı çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 hafta süren çalışmalar sonunda Ata Caddesi ve su birikintisinin yoğun oluştuğu bağlantı noktalarına toplam 265 metre uzunluğunda 400 milimetre çapında yağmur suyu hattı döşendi. Önümüzdeki günlerde ise yine su birikintisinin yoğun olduğu Ata Caddesi ile Feyzullah Çarıkçı Caddesi kesişim noktasına da yağmur suyu mazgalı yapılacak.

Lüleburgaz’ın dört bir yanında altyapı çalışması başlatan Belediyemiz, yağışlı havalarda sürücü ve yayaların büyük sorun yaşadığı Ata Caddesi’ndeki çalışmalarda sona geldi. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda toplam 175 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşendi.

Lüleburgaz Belediyesi Ata Caddesi

Barbaros Sokak’a 125 metrelik hat

Caddedeki sorunlu bölgelerin ilk olarak tespitini gerçekleştiren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz, Ata Caddesi’nin Barbaros Sokak, Yüksel Sokak ve Feyzullah Çarıkçı Caddesi kesişiminde çalışma başlattı.

Bu kapsamda ilk olarak ekipler Yüksel Sokak’ta 90 metrelik yağmur suyu hattı döşedi. Ardından çalışmalarını caddenin Barbaros Sokak ile birleştiği noktaya yoğunlaştıran ekiplerimiz, burada da 135 metre uzunluğunda 400 milimetre çapında yağmur suyu hattı döşedi. Bununla da sınırlı kalmayan belediye ekiplerimiz cadde üzerinde suların yoğun olarak biriktiği 40 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşedi.

Sıra mazgallarda

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte su birikintisi sorununun önüne büyük oranda geçileceği tahmin edilirken, sıra yağmur suyu mazgallarına geldi. Bu kapsamda Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüz, önümüzdeki günlerde Ata Caddesi ile Feyzullah Çarıkçı Caddesi’nin kesiştiği noktaya yağmur suyu mazgalı yapımına başlayacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi