MENÜ KAPAT

Aşkiye-Neşet Çal’da Türk Sanat Müziği Konseri

Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında Aşkiye – Neşet Çal Sahnesinde Reng-i Ahenk Kültür ve Sanat Derneği tarafından Türk Sanat Müziği Konseri verildi.

Sunuculuğunu Ayşe Gürbüz Ünlü’nün yaptığı konserde koroyu Şef Mete Şentürk yönetti. Konser programı iki bölümde gerçekleşti.

22 Mayıs’taki konserin ilk bölümünde şu eserlere yer verildi: Segah peşrev, Bir rüzgardır gelir geçer sanmıştım, Leyla bir Özgecandır, Kapat gözlerini kimse görmesin, Ey büt-i nev-eda. Konserin ikinci bölümüne geçildiğinde de şu eserler koristler tarafından seslendirildi: Menekşe gözler hülyalı, Yanakların çiçektir, Kavuşmamız yazmasada kaderde, Ne çıkar bahtımızda ayrılık varsa yarın, Bülbülüm altın kafeste, Ne olursun güzelim, Entarisi ala benziyor, Leyla sende buldum aşkımı, Kaderinde zehir olsa, Seni benden alamazlar.

Konsere Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’da katıldı. Konserin sonunda konuşan Başkan Emin Halebak, “Sanat toplumları ileri götürür ve bir arada tutar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün muhasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine bizi hızla yaklaştıran sanatın her dalına ilgi göstermemiz gerekir.” dedi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi