MENÜ KAPAT

Asabiye Polikliniği

Belediyemiz 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri kapsamında Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde, “Asabiye Polikliniği” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Mine Sota’nın birkaç kitabından uyarlanan ‘Asabiye Polikliniği’ni Orçun Kılıçoğlu oyunlaştırdı. Oyunu, Lüleburgaz Orta Oyuncular oynadı. Oyun salonu dolduran izleyicileri kahkahaya boğdu. Oyunun sonunda konuşma yapan Orçun Kılıçoğlu, “Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Oldukça yoğun bir katılım oldu. Ve görüyorum ki artık bu salon bize yetmiyor.” dedi.

Oyuncu kadrosunda da şu isizmler yer aldı: Orçun Kılıçoğlu, Şeniz Kılıçoğlu, Beste Batum, Can divan, Oylum Tezsezen, Semra Tezsezen, Reyhan Keyik, Yağmur Arda, Damla Arda, Hüseyin Bakır, Kerim Tonkal, Veysel Onur Tatlıpınar, Murat Can İpekçi. Asabiye Polikliniği’nin ses ve ışığında da Berk Kurt yer aldı.

Mine Sota kimdir?

Mine Sota (1972 – …. ) 1972’de Kocaeli’de doğdu. Türkiye’deki pek çok aylık ve haftalık dergide yazıları yayımlandı. Önemli yazar ve eleştirmenlerin övgülerini aldı. Ağustos 2006’da yayımlanan ilk kitabı, peş peşe baskılar yaptı. Türkiye’deki genç kuşak yazarlar arasında, özellikle mizah alanında önemli bir isim olarak görülüyor… Kitapları Siz Adamı Ölmekten Güldürürsünüz Gülme Başına Gelir Komşuna Hepimus İnsanus Düş Macunu Bi’şey Söylicem Ama Gülmek Yok Youll Make Me Laugh From Dying Dream Brusher Who Laughs Best Laughs Last I’m Gonna Say Somethin But Don’t Laugh Homo Chaffus Zonk

Call Now ButtonÇağrı Merkezi