MENÜ KAPAT

Alternatif yol ortaya çıkıyor!

Belediyemizin yapımına başladığı alternatif yolda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Zemin düzleştirme çalışmaları yapılan tamamlandığında Tarihi Taş Köprü taşıt trafiğinden arındırılacak. Bu sayede kent trafiği önemli ölçüde rahatlamış olacak.

Belediyemiz bir yandan Mimar Sinan’ın ustalık eserlerinden Tarihi Taş Köprü’yü büyük bir yükten kurtararak yayalaştırmak, bir yandan da trafik yoğunluğunu azaltmak için yapmaya başladığı alternatif yol adım adım ortaya çıkıyor. Alternatif yol için bugüne kadar 22 bin metrekareden fazla alan kamulaştırılırken, yoldaki zemin düzleştirme çalışmaları da tamamlandı.

Gidiş geliş olacak

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından belirlenen alan üzerinde zemin düzleştirme çalışmaları yapılan yol, drone ile çekilen görüntüsünde tamamen ortaya çıkmaya başladı. Gidiş-geliş şeklinde olacak yol Değirmen Caddesi’nden başlayıp sırasıyla Köprüaltı, Kaynarca Dereleri, küme evleri ve Diş Hastanesi Kavşağı üzerinden Edirne Caddesi’ne kesintisiz bir şekilde bağlanacak. Sürücüler biri 20 diğeri 12 metre genişliğinde olacak alternatif yolla trafik sorunundan da kurtulmuş olacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi