MENÜ KAPAT

Ağaç yaş iken eğilir

Kuru bir ağacın eğilmesi zordur, en ufak bir dirençte kırılır. İnsan da bir ağaç gibidir… Zordur yaşı ilerlemiş bir insana yeni bir davranış öğretmek, direnemez, kırılır. Oysa çocuklar yaş bir ağaç gibidir… Kentlilik bilinci kazandırmaya, doğru davranış biçimlerini öğrenmeye, doğru değerlere ve bilgiye sahip olmaya o kadar elverişlidirler ki, kaybedilecek tek bir gün bile yoktur, geleceklerini yeşertmek için…

Çocuklarımızın bugününde ve geleceklerinde daha temiz ve daha sağlıklı bir Lüleburgaz’da yaşamaları için, kentlilik bilincini kazanmış olmaları amacıyla, Belediyemiz tarafından 2017-2021 yılı Stratejik Planı kapsamında, 7 okulda kentlilik bilinci eğitimleri verilerek sıfır atık projesi anlatıldı.

7 okul 2500 öğrenci

Eğitim programı kapsamında, 7 Ocak’ta Bahçelievler İlkokulu, 8 Ocak’ta Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, 9 Ocak’ta Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu, 10 Ocak’ta Ramazan Yaman İlkokulu, 11 Ocak’ta Cumhuriyet İlkokulu, 14 Ocak’ta İstiklal İlkokulu ve 15 Ocak’ta General Ferhat Akad İlkokulu öğrencilerine Kentlilik Bilinci Eğitimi verildi. Eğitimler bir sonraki eğitim döneminde de devam edecek.

Eğitim materyalleri sıfır atık prensibi doğrultusunda hazırlanmış olup; konteyner ile toplama, ambalaj atıkları ve çevre kirliliği hakkında bilgi verildi. Eğitim süresi 1 ders saati olarak;   3 ve 4. sınıf öğrencilerine eğitim verilmiş olup; toplam 2500 öğrenciye erişildi. Eğitimler, Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Vekili Göksel Üstünalp, ve personeli Sennur Günenç, Mesut Ateş ve Melek Sima Kurmuş tarafından verildi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi