MENÜ KAPAT

AFAD Deprem Simülasyon Tırı Lüleburgaz’da

Afetler konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, topluma afet bilinci kazandırmak amacı ile AFAD tarafından gönderilen Mobil Deprem Simülasyon Merkezi (Deprem Tırı) Kongre Meydanında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Lüleburgaz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Lüleburgaz Kent Konseyi, ve AFAD işbirliğinde kentimize gelen “Deprem Simülasyon Tırı”nda bugün(17 Ekim) ve yarın(18 Ekim) Kongre Meydanında saat 15.00’e kadar öğrencilerimize, 15.00-17.00 saatleri arasında da halkımıza uygulamalı deprem eğitimi verilecek.

Kaymakam Kaya ve Başkan Gerenli Deprem Tırı’nda

Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya ve Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Kongre Meydannda kurulan deprem simülasyon tırında, sarsıntı anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği konusunda verilen eğitime katıldı. Eğitimin sona ermesinin ardından farklı büyüklükteki depremler simüle edildi ve bu depremlerde uygun tutum ve davranışların gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği gözlemlendi.

AFAD eğitmenleri tarafından deprem anındaki doğru davranış şekilleri uygulamalı olarak gösterilen tırda deprem öncesi ve sonrasındaki harekat tarzı da ziyaretçilerle paylaşılmıştır. AFAD, ‘Mobil Deprem Simülasyon Merkezlerini’ afetlerde doğru davranış şekillerini her vatandaşın uygulamalı olarak öğrenmesi için hayata geçirmiş; merkezler, depremin yanı sıra yangının ve sel afetinin deneyimlenmesini sağlayacak biçimde donatılmıştır.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi