MENÜ KAPAT

Açık havada belgesel keyfi

Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle çeşitli etkinliklerde bulunan Lüleburgaz Belediyesi 18 Eylül Çarşamba akşamı Lüleburgaz Yıldızları Motosiklet ve Bisiklet Akademisinde (LYMBA) “Why We Cycle” adlı Hollanda yapımı belgeselin gösterimi gerçekleştirdi.

Avrupa Hareketlilik Haftası’nda toplu taşımanın yaygınlaşması, yürüme ve bisiklete binme gibi sürdürülebilir hareketliliğin arttırılması için Avrupa’nın ve ülkemizin çeşitli belediyeleri tarafından desteklenen proje, her geçen gün kapsamını genişletmeye devam ediyor.

Avrupa Hareketlilik Haftası’nın destekçilerinden olan Lüleburgaz Belediyesi ve Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli ile beraberindeki bisikletli ekip, 18 Eylül Çarşamba günü Kongre Meydanı’ndan bisikletlerle LYMBA’ya hareket etti. Burada hazırlanan dev ekranda Hollanda Başkonsolosluğu tarafından Belediyemize gönderilen Why We Cycle adlı belgesel katılımcılarla birlikte izlendi.

Avrupa Hareketlilik (Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım) Haftası Nedir?

Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında yürütülen bir kampanyadır. Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri geliştirmeye ve desteklemeye teşvik eden ve halkı arabaya alternatif ulaşım yollarını kullanmaya davet eden bir Avrupa girişimidir.

Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl sürdürülebilir hareketlilik ile ilgili belirli bir tema üzerinde odaklanmaktadır. 2019’un teması “Güvenli yürüyüş ve bisiklet sürme” olarak belirlenmiştir. Merkezine yürüyüşü olan bu yılki tema çoğu zaman önemsenmeyen bu ulaşım türüne dikkat çekmektedir.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi