MENÜ KAPAT

8 Kasım için video konferansla toplantı

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıl dönümü olan 8 Kasım’da yapılacak etkinlikler Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli ve kent paydaşlarının katıldığı ortak Zoom toplantısında konuşuldu. Video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda 8 Kasım için önemli fikirler ortaya konulurken Başkan Gerenli, “8 Kasım’ı en uygun şartlarda, biraraya gelmemizi kısıtlayan engellere rağmen en coşkulu şekilde kutlayıp Lüleburgaz halkına bu mesajı vereceğiz” dedi.

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun tarihi olan 8 Kasım’da gerçekleştirilecek etkinlikler koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Başkan Gerenli ile birlikte Lüleburgaz’daki STK ve dernek temsilcilerinin geniş bir katılımla hazır bulunduğu toplantıda 8 Kasım Kurtuluş Günü’nde yapılacak etkinliklere ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

“Bizim vazgeçilmezimiz”

Yaklaşık 1.5 saat süren toplantıda önemli kararlar alınırken toplantı öncesi konuşma yapan Başkan Gerenli, “Pandeminin getirdiği bu ağır şartlar altında yüz yüze gelemesek de herkesin yüzünü görüp seslerini duymaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yaşamaktan mutlu olduğumuz, her şeyin sevgi ile başladığı, çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’da bilimin ve sanatın rehberliğinde şekillenen kent kültüründe aydınlık geleceğimize yürüyoruz. Bu bizim vazgeçilmezimiz.” diye konuştu.

“En coşkulu şekilde kutlayacağız”

8 Kasım’ın Lüleburgaz’ın mahalli kurtuluş günü olmanın çok ötesinde olduğunu kaydeden Gerenli, kutlamaların koronavirüs salgınına rağmen fiziksel mesafe kuralları gözetilip sıkı önlemler alınarak gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Gerenli, “Son yıllarda zaten sokaklarda, meydanlarda, karnaval havasında, coşkuyla kutluyoruz 8 Kasım’ı. Maalesef bu sene pandemi buna izin vermeyecek. Bunu en uygun şartlarda, biraraya gelmemizi kısıtlayan engellere rağmen en coşkulu şekilde kutlayıp Lüleburgaz halkına bu mesajı vermeyi ve Lüleburgaz’da birlik ve beraberlik duygusunu arttırarak devam ettirmeyi canı gönülden istiyorum” dedi. Gerenli sözlerini şöyle tamamladı: “8 Kasım bizim özgürlük, bağımsızlığımızı kazandığımız gün. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Ata’sının izinde yürüyen çağdaş Cumhuriyet kenti Lüleburgaz’a en yakışır şekilde kutlayacağımıza yürekten inanıyorum.”

Call Now ButtonÇağrı Merkezi