MENÜ KAPAT

7. SOGLA Akademi Lüleburgaz Fikir Hızlandırma Kampı

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı Etkinlikleri kapsamında, 10 yıldır Anadolu’nun her yerinden ​Türkiye’nin genç sosyal girişimcilerini yetiştiren Türkiye’nin en kapsamlı sosyal girişimcilik odaklı eğitim programı 5-9 Haziran tarihlerinde Lüleburgaz’da gerçekleştirilecek.

SOGLA Akademi 7,  Belediyemizin desteği ve ev sahipliğinde Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ​ve Sosyal Sorumluluk Uygulama ve Araştırma Merkezi ve SOGLab Sosyal Girişim Laboratuvarı paydaşlığıyla yürütülecek. Sadece fikir aşamasındaki sosyal girişim başvurularının kabul edileceği programda başvurular değerlendirilirken kadın-erkek eşitliğine sahip takım başvurularına öncelik verilecek. Programda, Türkiye’in farklı illerinde okuyan 20 üniversite öğrencisi ve Lüleburgaz dışında okuyan ancak Lüleburgaz’da yaşayan (oturan) 20 öğrenci olmak üzere toplamda 40 öğrenci katılacak.

SOGLA Akademi nedir?
Dünyada ve Türkiye’de çözülmesi gereken sosyal sorunlar gittikçe artıyor. Görülmektedir ki, sosyal girişimleri oluşturan sosyal fırsatlar, sosyal girişimcilerin bu gereksinimleri karşılayabilme kapasitelerini fazlasıyla aşmış durumdadır. Bu sebeple yeni iş modellerine ve yeni oyunculara ihtiyaç vardır.

SOGLA Akademi, sosyal girişimcilik ekosistemine yepyeni oyuncular katmak için, Anadolu’dan keşfettiği gençleri sosyal girişimcilik ile tanıştıran ve onları yepyeni birer sosyal girişimci adayı olarak ekosistem ile buluşturan İLK ve TEK “sosyal girişimcilik odaklı” kamp programıdır.

Temel amacımız, kampa fikirleriyle gelen gençleri, sosyal iş modellerini tasarlamış ve kavramları içselleştirmiş bir şekilde sosyal girişimcilik ekosistemine dahil etmektir.

Başvuru formuna ve programla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU FORMU

Call Now ButtonÇağrı Merkezi