MENÜ KAPAT

7 Kocalı Hürmüz

Lüleburgaz Belediyesi Kent Oyuncuları tarafından Aşkiye – Neşet Çal Sahnesi’nde ‘7 Kocalı Hürmüz’ adlı oyun, 25-26 Kasım’da tiyatro sevenlerle buluştu.

Sadık Şendil’in kaleme aldığı oyunu K.Budak Çal Yönetti. 2 Bölüm 16 tabloda sahnelenen oyunda, Tolga Temel ve Erdoğan Anıl Tekin ışıkta, Serkan Ölmez efektte K.Budak Çal ve Çağrı Durmaz dekorda yer aldı. Oyundaki dansları da Güliz Mert Sezgin Dans Topluluğu sahneledi.

7 Kocalı Hürmüz’de Anlatıcı-Sermin Şişman, Hürmüz-Binnur Dinç, Safinaz-Süden Sönmez, Hızır Reis-Özgür Emek, Doktor-Yavuz Avcı, Berber-Timur Cankar, Bekçi-Hüseyin Ata, Havva-Nihal Akın, Nuriye-Sedah Demirel, Hallaç-Erdinç Berkay, Torik-Zülküf Pıtırlı, Ömer-Cem Güler, Rukiye-Bahar Kurtel, Anne-Fatma Berkay, Çavuş-Burak Zorer, Kadı-İbrahim Tezan, Mübaşir-Ali Soykan, 1.Kadın-Arzu Gezici, 2.Kadın Sedah Demirel, 3.Kadın Bahar Kurtel sahne aldı. Güliz Mert Dans Topluluğunda, Güliz Mert Sezgin, Didem Ülker, Gülçin Eker, Hilal Ata, Nida Aksu, Selen Çevik ve Zeynep Dayar performans sergiledi.

Hürmüz’ün zor anları

Yıllarca tiyatrolarda sahnelenmiş olan oyun, günümüzde de güncellenerek sahnelenmeye devam ediyor. Devlet Tiyatrosu, Şehir Tiyatroları’nda ve özel tiyatrolarda gösterime giren oyun, yer yer Moliere komedilerini andırmakta olup, geleneksel ortaoyunu tekniğiyle işleniyor. Oyun, kişilerin ve olayların gülünç, eğlendirici yönlerini ön plana çıkarıyor. 19. yüzyılın sonlarında İstanbul’un Taşkasap semtinde yaşayan Hürmüz, hepsi farklı mesleklerden olan, birbirinden habersiz altı koca ile evlenmiş, ancak yetinmeyip yedinci bir erkeğe aşık olan bir kadındır. Sonunda amacına ulaşarak bu kişiyle de bir evlilik yapar. Ancak kocalarının eve geliş – gidiş zamanlarında çakışmalar meydana gelince Hürmüz oldukça zor bir durumda kalır. Hepsini bir arada idare etmeye çalışan Hürmüz’ün işi bu kez gerçekten zordur.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi