MENÜ KAPAT

23 Nisan’ı coşkuyla kutladık

28. Uluslararası Çocuk Şenliği’ni Lüleburgaz’da yine aynı coşku ve aynı heyecanla kutladık. 4 gün boyunca devam eden etkinliklerde çocuklarımız dolu dolu bir bayram yaşadılar.

Bu yıl etkinliğimize Çin, Kırgizistan, Gagavuzya, Bulgaristan, Kazakistan ve Romanya’dan gelen çocuklar, gösteri grupları ile diplomat, konsolos ve temsilcileri de katıldı.

Kongre Meydanı’nda ve belediyemize ait tesislerde düzenlenen şenlik 20 Nisan’da belediye çelenginin tören alanına sunulması, Saygı Duruşunda bulunulması, İstiklal Marşımızın okunması ve şenlik yürüyüşü ile başladı. Kongre Meydanı’nda yapılan açılış töreniyle 28. Uluslararası Çocuk Şenliği başladı.

Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli’nin konuşmasının ardından şenlik meşalesi yakılıp, kardeşlik ve dostluk halayı oynandı. Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında masa tenisi, kort tenisi, taekwondo turnuvaları, çocuk koroları, sergiler düzenlendi.

Lüleburgaz’ın sokakları etkinlik çadırlarıyla doldu taştı. 23 Nisan gece programında ise altı ülkeden Lüleburgaz’a gelen konuk ekiplerin gösterilerinin  ardından şenlik sona erdi. Uluslararası Çocuk Şenliği’ne yurtdışından gelerek renk katan ekipler 24 Nisan’da yolcu edildi.

23 NİSAN FOTOĞRAFLARI…

23 NİSAN FOTOĞRAFLARI..

23 NİSAN FOTOĞRAFLARI.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi