MENÜ KAPAT

23 Nisan kutlamalarımız dijital ortamda!

2016 yılından bu yana her yıl belirli bir tema belirleyen Lüleburgaz Belediyesi 2016 yılını “Kadın Yılı”, 2017 yılını “Bisiklet Yılı”, 2018 yılını “İnovasyon ve Tasarım Yılı” ve 2019 yılını “Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı” ilan etmişti. Lüleburgaz Belediye Meclisi 12.04.2019 tarihinde aldığı kararla, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” sözleri ışığında hareket etti.

Bu doğrultuda alınan kararla, çocuklara misyonlarını hatırlatmak, bugünün çocukları yarının büyüklerine, çağdaş değerler ile üzerine düşenin en iyisini yapma, gayret ve azmin farkındalığını yaratmak amacıyla 2020 yılını “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı” ilan etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yılında 2020 yılını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı olarak ilan eden ve aynı zamanda 29 yıldır uluslararası çocuk şenliği düzenleyen Belediyemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirus salgını nedeniyle çocukların evden çıkmamasını göz önünde bulundurarak, 23 Nisan kutlamalarını dijital ortama taşımaya karar verdi.

Kutlamalar 20 Nisan’da başlayacak

Belediyemiz bünyesinde oluşturulan koordinasyon ekibi, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinliklerini dijital ortamda kutlamak için hazırlıklara başladı. 20 Nisan Pazartesi günü başlayacak olan kutlama programı, 23 Nisan Perşembe günü akşamına kadar devam edecek.

Üç gün sürecek ve dijital ortamda gerçekleştirilecek 23 Nisan kutlamalarında, canlı yayınlanacak kukla gösterisinden, çeşitli çocuk gelişim atölyelerine kadar, çocuk operasından resim yarışmasına kadar birçok alanda sürpriz programlar çocuklar için hazırlanıyor.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi