MENÜ KAPAT

2020’nin ilk meclisini çocuklar açtı

2020 Lüleburgaz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı’nın ilk Belediye Meclisi toplantısının açılışını 2 Ocak’ta Lüleburgaz Kent Konseyi Çocuk Meclisi yaptı.

Yılın ilk toplantısı Mimar Sinan’ın eseri 450 yıllık tarihi yapı Sokollu Külliyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis için gündem maddesi hazırlayan Kent Konseyi Çocuk Meclisinin Başkanlığını Nursu Başaran yaptı. Meclis toplantısının açılışından önce Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli, Çocuk Meclisi üyelerine toplantılarında başarılar diledi.

Çocuk Yılı’nın ilk toplantısı

Açılış öncesi konuşan Lüleburgaz Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Nursu Başaran, “2020 Yılı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılının ilk meclis oturumunu açacağız. Heyecanlıyız. Umarım arkadaşlarımız memnun kalır. En güzel şekilde fikirlerimizi belirtelim.” ifadelerini kullandı.

Kent Konseyi Çocuk Meclisi Üyesi Yaren Yılmaz da toplantıyla ilgili açıklamada bulundu. Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Burada olduğum için onurluyum. 2020 Yılı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı. Bütün çocuklar için bu yıl güzel geçsin”

Meclis toplantısı dilek ve temennilerin arından sona erdi.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi