MENÜ KAPAT

2020 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK YILININ TANITIM GECESİNE GERİ SAYIM BAŞLADI

Lüleburgaz Belediyesi tarafından 2020 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı kapsamında düzenlenecek tanıtım gecesinin programı belli oldu. 14 Ocak’ta Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA) Kapalı Spor Salonunda birbirinden değerli konukların katılımıyla gerçekleşecek tanıtım gecesi saat 20.00’de başlayacak.

2016 yılından bu yana her yıl belirli bir tema belirleyen Lüleburgaz Belediyesi 2016 yılını “Kadın Yılı”, 2017 yılını “Bisiklet Yılı”, 2018 yılını İnovasyon ve Tasarım Yılı” ve 2019 yılını “Atatürk’ü Anlama, Anlatma ve Gençlik Yılı” ilan etmişti.

Lüleburgaz Belediye Meclisi 12.04.2019 tarihinde aldığı kararla, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün: “Küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” sözleri ışığında hareket etti. Bu doğrultuda alınan kararla, çocuklara misyonlarını hatırlatmak, bugünün çocukları yarının büyüklerine, çağdaş değerler ile üzerine düşenin en iyisini yapma, gayret ve azmin farkındalığını yaratmak amacıyla 2020 yılını “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Yılı” ilan etti.

Bu kapsamda düzenlenecek tanıtım gecesi, 14 Ocak’ta LYFA Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Ferhan Tülmen’in sunuculuğunu yapacağı tanıtım gecesine, akademisyen, yazar ve girişimci gibi birçok önemli unvana sahip Dreamstalk kurucusu Semih Yalman ve kelimelerin hayata kattığı anlamı keşfeden, hayallerinin peşinden koşan şair, yazar, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın konuşmacı olarak katılacak.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi