MENÜ KAPAT

13. Tarım Tech Fuarı açıldı

Belediyemizin katkılarıyla gerçekleştirilen ve Renkly Fuarcılık tarafından organize edilen 13. Tarım Tech Lüleburgaz 2018 Fuarı, Lüleburgaz Kapalı Pazaryeri ve Semt Merkezi’nde 19 Eylül’de açıldı.

Açılış töreninde Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli konuşma yaptı. Gerenli konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bölgemizin ve ülkemizin ekonomisi için tarım ve hayvancılık çok önemli. Maalesef son zamanlarda ülkemizde ve dünyamızda ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. Yapmamız gereken çok şey var. Üretimi mutlaka artırmalıyız. Her alanda olduğu gibi tarımda da hayvancılıkta da üretimi mutlaka artırmamız gerekiyor. Bu nedenle bölgemizde ve ülkemizde çiftçimizi destekleyecek tarım politikalarının hızlı bir şekilde hayata geçmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde ülkemizi bu dar boğazdan çıkarabiliriz. Ve bölgemizdeki ekonomiyi biraz daha canlandırabilir. Fuarın tüm katılımcılar bereketli geçmesini diliyorum.”

Trakya’nın en büyük arım fuarında yerli ve yabancı pek çok lider firma, en son teknolojiyle üretilen tarım makinelerini sergiliyor. Lüleburgaz ve çevre il, ilçe ve köylerden gelen vatandaşlar da tarım makinelerini ve araçlarını yakından inceleme fırsatı elde ediyorlar. Fuar 23 Eylül’de sona erecek.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi