MENÜ KAPAT

11 milyon fidan toprakla buluştu

Yemyeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe bırakmak amacıyla tüm Türkiye 11 Kasım 11.11’de 11 milyon fidan dikti. Etkinlik kapsamında ilçemizde de Tatarköy sırtı mevkisinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Fidan dikimine, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Çetin Sucu, Belediye Başkanımız Dr. Murat Gerenli ve Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sami Saçkan da katıldı.

Etkinlik neticesinde, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak amaçlandı. Öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından, işçisine kısaca 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılan vatandaşların katkılarıyla ülke genelinde 11 milyon adet fidan toprakla buluştu.

Yapılan ağaçlandırma etkinliği ile bir taraftan 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinin toprakla buluşması hedeflenirken, diğer taraftan da son yıllarda ülke genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, dikkatleri ülkemizin bu konuda yürüttüğü başarılı çalışmalara çekmek hedeflendi.

Aynı anda tüm Türkiye’de gerçekleştirilen; yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olan bu anlamlı çevre seferberliğine vatandaşlarımız katkı sağladı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi