MENÜ KAPAT

1.Trakya Masa Tenisi Turnuvası

Spor yalnızca beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. M.Kemal Atatürk.

Spor, çocukların sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda bilişsel, duyusal ve psikolojik olarak gelişimlerine de yardımcı olur. Bireysel yapılan sporlar çocuğun özgüveninin gelişimine katkı sağlarken, takım halinde yapılan sporlar da çocuğa paylaşmayı ve takım halinde hareket etmeyi öğretir.

Hem bireysel hem de takım halinde oynanabilen sporlardan olan masa tenisi, çocuğun bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimini hızlandırır. Bu önemli sporla ilgili kentimizde düzenlenen Lüleburgaz Belediyesi 1.Trakya Masa Tenisi Turnuvası, Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi (LYFA) Kapalı Spor Salonunda 29 Aralık’ta gerçekleştirildi.

LYFA’da gerçekleştirilen turnuvaya, Belediye Başkan Yardımcımız Gökhan Kaya Atay, Tenis Federasyonu Dış İlişkiler Kurul Başkanı Samet Polat, Masa Tenisi Milli Sporcumuz Ece Haraç ve Trakya’dan pek çok çocuk sporcu katıldı.

Call Now ButtonÇağrı Merkezi